Блог

Німецькі вчені розробляють сонячну панель, яка ефективно працює у тіні

Вчені розробляють стійкий до затінення сонячний модуль змінного струму.
«Сонячна панель не любить тіні, - пояснюють дослідники. - Навіть дерево на сусідній ділянці або димохід можуть затінювати фотоелектричну систему і знижувати її ефективність».
Якщо один модуль виходить з ладу через те, що він отримує занадто мало світла, інші теж більше не працюють належним чином.

AC означає Alternating Current - змінний струм. Проект покликаний створити просту установку, на ефективність якої не впливає місце розташування та орієнтація. Це дозволило б без особливих зусиль встановлювати сонячні панелі на будівлях, садових огорожах або балконах.

Ця технологія призначена для подальшого збільшення соціально-екологічного потенціалу фотоелектричної енергії та її визнання у суспільстві.

Типові фотоелектричні установки житлових будинків складаються з центрального блоку силової електроніки з однією або декількома підключеними фотоелектричними рядками. Ці фотоелектричні рядки складаються з послідовної схеми окремих фотоелектричних модулів. Ця послідовна схема, специфічна для установки, зазвичай вимагає великих витрат на проектування і планування, оскільки для кожної установки необхідно розробити відповідну комбінацію. Якщо проектування установки не буде виконано ретельно, це може привести до зниження ефективності та до пошкодження компонентів фотоелектричної установки. Проект ASMokos прагне досягти повної інтеграції інвертора та сонячної панелі.

Федеральний фонд навколишнього середовища Німеччини фінансує цей проект приблизно в розмірі 125 000 євро.


Ресурс: https://ecotown.com.ua/