Tesla планує встановити 449 акумуляторів Megapack ємністю 1,2ГВтч

В одному з минулих своїх інтерв'ю глава Tesla Ілон Маск натякнув, що його компанія працює над великим проектом, пов'язаним зі стаціонарним зберіганням енергії. Тоді користувачі Reddit виявили нову вакансію Tesla, в якій говорилося про тестування енергетичного модуля під назвою Megapack. І ось тепер ресурс Electrek отримав в своє розпорядження копію документа, який дає нам більш конкретне уявлення про те, чим насправді є Megapack.

Згідно з документом, Tesla планує надати нову систему зберігання енергії компанії Pacific Gas and Electric (PG & E), яка займається заміною газових електростанцій в Каліфорнії. Спочатку очікувалося, що Tesla обладнає підстанцію в Мосс Ландінг акумуляторами Powerpack 2, але пізніше компанія вирішила використовувати замість них нові батареї Megapack розміром 7,14 × 1,6 м.

З огляду на кількість батарей (449 штук) і сумарний обсяг акумулюється енергії (1,2 ГВт · год), ємність кожного з них повинна дорівнювати близько 2673 кВт · год. Це в 12 разів більше, ніж в Powerpack 2. Більш того, сумарний обсяг енергетичної системи більше, ніж всі разом узяті акумулятори Powerpack і Powerwall, встановлені компанією протягом перших 3 років експлуатації. Для порівняння, найбільша станція Tesla, розгорнута в Австралії, має запас енергії 129 МВт · год.

Схоже, що таким чином Tesla не тільки досягла істотного збільшення енергоємності, а й збирається непогано заощадити на витратах, адже один Megapack набагато швидше встановити, ніж дюжину Powerpack тієї ж ємності. Згідно з графіком, PG & E планує закінчити проект до кінця 2020 року.

 

Джерело: itc.ua


Поділитися:

ru